| RSS
Раздел
Вопросы и ответы [3]
Международные новости [10]
Деятельность [32]
Исследования и рекомендации [7]
Обжалование государственных закупок [9]
Связь и транспорт [19]
Новости регионов [4]
Выводы в делах [21]

Новости » Защита конкуренции » Выводы в делах

ОЛЕКСАНДР МЕЛЬНИЧЕНКО: "НАФТОТРЕЙДЕРАМ ВИСУНУТО АНТИМОНОПОЛЬНИЙ УЛЬТИМАТУМ"
 

25.03.2010

Антимонопольний комітет України висунув до нафтотрейдерів обов’язкові для розгляду зобов’язання знизити ціни на пальне до економічно обґрунтованого рівня. Згідно з прийнятим сьогодні рішенням, вимоги Комітету мають бути опрацьовані до 15.00 29 березня цього року.

Вимоги Комітету стосуються 15 компаній. Зокрема, ТОВ «ТНК-ВР Коммерс», ТОВ СП «Кершер», ПАТ «Концерн Галнафтогаз», ТОВ «УТН-Восток», ТОВ «Вік Ойл», АТ «Укртатнафта», ТОВ «Континент Нафто Трейд», ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «НК «Альфа-Нафта», ПІІ «Лукойл-Україна», ВАТ «Укрнафта», ВАТ «Запоріжнафтопродукт», ТОВ «Веста-Сервіс», ТОВ «МС Ойл Кард» та ТОВ «Транспетроліум».

Як повідомив в.о. Голови Комітету, синхронна поведінка нафтотрейдерів щодо значного підвищення цін на бензини та дизельне пальне має ознаки антиконкурентних узгоджених дій. За виявленими фактами Комітет одразу порушив справу та розпочав відповідне розслідування.

За словами Олександра Мельниченка, невиконання суб’єктами ринку рекомендаційних вимог Комітету буде розцінюватися під час прийняття рішень по суті справи як обставина, що суттєво обтяжує відповідальність. Виконання цих вимог, навпаки, буде розглядатися як умова для пом’якшення відповідальності. Підсумки попереднього розгляду цього питання Комітет планує узагальнити в першій половині квітня цього року.

«Виконуючи вказівки Президента України, ми увійшли і перебуваємо в процесі антимонопольного розслідування скоординованих дій нафтотрейдерів, що, дуже схоже, здійснювалися як начебто під диригентську паличку, – зауважив Олександр Мельниченко. – Якою буде складова зниження цін повинні вирішити самі суб’єкти господарювання на підставі економічних розрахунків, котрі в обов’язковому порядку будуть перевірені органами Комітету. Нафтотрейдерам висунуто антимонопольний ультиматум, і вся відповідальність зараз лежить на їхніх плечах. Упевнений, що поведінка як найпотужніших, так і дрібних гравців ринку має бути суспільно виваженою. Інакше протистояння між нафтовим бізнесом і державою є неминучим».

Як відомо, з початку цього тижня у місті Вінниця проведено Всеукраїнську нараду органів Комітету, під час якої напрацьовано стратегію і тактику соціально важливих розслідувань, зокрема і у зв’язку з останнім підвищенням в Україні цін на пальне. Наразі в органах Комітету перебуває на розгляді понад 40 справ про порушення конкуренційного законодавства на ринках нафтопродуктів.


  

Київстар
MKO info® - Рукоділля
Нерухомість
Ліцензійне ПЗ


Реклама
Купити посилання
© 2020 «MKO info»® Всі права захищені