| RSS
Раздел
Вопросы и ответы [3]
Международные новости [10]
Деятельность [32]
Исследования и рекомендации [7]
Обжалование государственных закупок [9]
Связь и транспорт [19]
Новости регионов [4]
Выводы в делах [21]

Новости » Защита конкуренции » Выводы в делах

ОДЕСЬКИЙ МІСЬКВИКОНКОМ ЗОБОВ'ЯЗАНО УСУНУТИ ШТУЧНУ МОНОПОЛІЮ В СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ
 

30.03.2010

Антимонопольний комітет України зобов’язав виконавчий комітет Одеської міської ради скасувати антиконкурентне рішення, що призвело до монополізації ринку зовнішньої реклами та фактичного усунення від рекламної діяльності підприємств середнього і малого бізнесу. Одноголосно прийняте сьогодні на відкритому засіданні Комітету рішення має бути виконане у місячний термін.

Зокрема, міськвиконком повинен скасувати рішення від 29 грудня 2008 року № 1292 «Про проведення конкурсу на розробку комплексного дизайн-проекту щодо улаштування об’єктів міського середовища та надання права на його реалізацію». Крім того, поновити дозволи тим компаніям, яких безпідставно і з порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів №2067 позбавив права на розміщення реклами в місті Одесі.

«Одеський міськвиконком у черговий раз продемонстрував ігнорування українських законів. Тому, зважаючи на досвід затягування виконкомом розслідувань Антимонопольного комітету та виконання його рішень, як це було і у випадку розгляду справи щодо суттєвого завищення комунальних тарифів, Комітет застосував норму законодавства, котра визначає, що це рішення не зупиняється у зв’язку із судовим процесом», – прокоментував результати розгляду справи в.о. Голови Комітету Олександр Мельниченко.

За висновками розслідування Комітету, наслідком практичної реалізації неправомірного рішення міськвиконкому стало значне скорочення учасників рекламного ринку в місті Одесі. Так, станом на березень цього року кількість рекламних компаній в місті Одесі скоротилася до 25 з більш ніж 60 компаній у 2008 році. А у головній, найбільш привабливій і дорожчій першій зоні, що включає центральну частину міста, свою діяльність вимушена була припинити 31 компанія і тепер тут працює лише кілька cуб’єктів. І це при тому, що попит на рекламу у цій зоні є значно вищим за інші райони міста.

Комітет констатував, що прийняття виконкомом аналогічних рішень щодо другої та третьої зон взагалі призведе до розподілу цього ринку між декількома рекламними компаніями. Адже на відміну від вимог власної ж Концепції міського дизайну «Міське середовище» виконком своїм рішенням безпідставно вирішив проводити конкурс з визначення проекту в один етап замість двох окремих конкурсів. Через спеціальні додаткові вимоги цей процес було фактично перетворено на «конкурс» серед окремих приватних компаній рекламного ринку, які за рішенням виконкому отримують виключне право на реалізацію дизайн-проекту терміном на 15 років.

За результатами конкурсу, проведеного в травні 2008 року, перше місце зайняла група із п’яти рекламних компаній ДП «Постер», ТОВ «Бомонд», ТОВ «Гармонія», ТОВ «Українська реклама» та СП «ALTER-V» з проектом «Одеські вуличні меблі», друге місце – ТОВ «РТМ-Україна». Однак, незважаючи на те, що переможця конкурсу ще не оголошено, в першій зоні вже здійснюється реалізація проекту «Одеські вуличні меблі», а ТОВ «РТМ-Україна» надано право на розміщення «пілотного проекту» в другій зоні міста. Разом з тим, як з’ясував Комітет, переможець конкурсу в першій зоні, як власник усіх елементів благоустрою, стає за рішенням Одеського міськвиконкому власником майже всіх рекламних місць у цій зоні. До таких, крім носіїв зовнішньої реклами, відносяться комплекси зупинок, кіоски, туалети, лави для сидіння, телефонні кабіни, урни, намети тощо. Це підтверджується і новою редакцією правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі, затвердженими Одеським міськвиконкомом якраз у 2008 році.

«Треба говорити відверто, що йдеться про повну ліквідацію конкуренції і монополізацію з боку рекламних компаній, так чи інакше пов’язаних з Одеським міським головою Едуардом Гурвіцем через таких його заступників і друзів як Анатолій Ворохаєв, Едуард Смоляр та інші. Перевести рекламну власність міста у свої руки – ось головна мета цього свавілля», – повідомила від імені присутніх на засіданні Комітету підприємців-заявників Ольга Азарова.

Начальник відділу регуляторної політики Одеського міськвиконкому Дмитро Бурдін та заступник начальника бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами Максим Обод не навели обґрунтованих фактів чи аргументів на користь своєї позиції. Однак здійснили спробу затягнути справу, висунувши низку безпідставних клопотань, які були одностайно відхилені членами Комітету.

Як зазначив присутній на засіданні Голова підкомітету з питань економічної конкуренції та антимонопольної політики Комітету з питань економічної політики Верховної Ради України Олексій Костусєв, ситуація в місті Одесі має стати предметом прискіпливої уваги з боку керівництва держави та правоохоронних органів. «Монополізувавши ринок зовнішньої реклами, місцева влада фактично встановила монополію на інформацію й на істину, перекривши власним тоталітарним режимом дихання неугодним підприємцям та людям. Тому я підтримую рішення Антимонопольного комітету, яке є законним і виваженим», – підкреслив народний депутат.

За підсумками засідання Комітет також вирішив офіційно поінформувати Президента і Прем’єр-міністра України про прийняте рішення.


  

Київстар
MKO info® - Рукоділля
Нерухомість
Ліцензійне ПЗ


Реклама
Купити посилання
© 2020 «MKO info»® Всі права захищені