| RSS
Раздел
Вопросы и ответы [3]
Международные новости [10]
Деятельность [32]
Исследования и рекомендации [7]
Обжалование государственных закупок [9]
Связь и транспорт [19]
Новости регионов [4]
Выводы в делах [21]

Новости » Защита конкуренции » Выводы в делах

КОМПАНІЯ "КРЕБО" ЗАЗНАЛА ФІАСКО У СУДОВОМУ СПОРІ З АНТИМОНОПОЛЬНИМ КОМІТЕТОМ
 

04.03.2010

Вищий господарський суд України залишив без задоволення касаційну скаргу ЗАТ СП «КРЕБО», підтвердивши законність і правомірність накладення Антимонопольним комітетом України на підприємство штрафу в 125 млн грн за зловживання монопольним становищем. Таке рішення суд прийняв 2 березня цього року.

Як відомо, раніше Київський апеляційний господарський суд та Господарський суд міста Києва, розглянувши позов ЗАТ СП «КРЕБО», також підтвердили правомірність рішення Комітету.

Водночас, як уже повідомлялося, Вищий господарський суд України, Київський апеляційний господарський суд та Господарський суд міста Києва залишили без змін рішення Комітету і щодо ТОВ «ЛУК АВІА ОЙЛ» та ДП «МА «Бориспіль», оштрафованих під час розгляду справи за участю ЗАТ СП «КРЕБО».

Крім того, Господарський суд Київської області повністю задовольнив позовні вимоги Комітету щодо стягнення штрафів з ЗАТ СП «КРЕБО» (125 млн грн), ПАТ «Укртатнафта» (110 млн грн), ТОВ «ЛУК АВІА ОЙЛ» (20 млн грн) та ДП «МА «Бориспіль» (10 млн грн) та накладення зобов’язань привести ціни на послуги до економічно обґрунтованої величини. Київський міжобласний апеляційний господарський суд, розглянувши скарги підприємств, залишив це рішення без змін.

Рішення застосувати фінансові санкції до зазначених підприємств за монопольні зловживання на ринках реалізації авіапального та послуг із заправки літаків Комітет прийняв 28 квітня 2009 року.

Натомість підприємства відмовилися добровільно виконати рішення Комітету та вирішили оскаржити його у судовому порядку.

«Вважаю, що система господарських судів своїми виваженими й об’єктивними рішеннями у цій справі у черговий раз продемонструвала високий професіоналізм і зробила значний внесок у подальший розвиток в Україні конкурентного середовища та принципів ринкової економіки. І ті, хто міркує над вчиненням монопольних зловживань задля отримання надприбутків за рахунок українських споживачів, упевнений, одержали черговий антимонопольний урок, в основі якого аксіома: ефективний Антимонопольний комітет і високопрофесійне господарське судочинство – запорука найкоротшого і проєвропейського шляху до наведення економічного правопорядку на найважливіших товарних ринках держави», – наголосив з цього приводу в.о. Голови Комітету Олександр Мельниченко, повідомивши, що накази про примусове стягнення штрафів з компаній-порушників та виконання накладених зобов’язань уже передані до органів виконавчої служби.


  

Київстар
MKO info® - Рукоділля
Нерухомість
Ліцензійне ПЗ


Реклама
Купити посилання
© 2020 «MKO info»® Всі права захищені