| RSS
Раздел
Вопросы и ответы [3]
Международные новости [10]
Деятельность [32]
Исследования и рекомендации [7]
Обжалование государственных закупок [9]
Связь и транспорт [19]
Новости регионов [4]
Выводы в делах [21]

Новости » Защита конкуренции » Вопросы и ответы

Щодо встановлення тарифів на послугу абонентної плати за користування основною радіоточкою (за місяць) ВАТ "Укртелеком
 
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України” Комітет є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності.

До 1 жовтня 2008 року відповідно до наказу ВАТ "Укртелеком” від 6 липня 2006 року № 312 тариф на абонентну плату за користування основною радіоточкою (за місяць) становив 1,5 грн (з врахуванням ПДВ 1,8 грн).

Відповідно до наказу ВАТ "Укртелеком” від 23 вересня 2008 року № 348 "Про затвердження тарифів на послуги проводового радіомовлення, які надає ВАТ "Укртелеком”, з 01.10.2008 встановлено тариф на абонентну плату за користування основною радіоточкою (за місяць) в розмірі 5 грн (з врахуванням ПДВ 6 грн).

За інформацією ВАТ "Укртелеком”, незважаючи на зусилля товариства щодо підтримки мережі проводового радіомовлення в працездатному стані, продовжується скорочення радіоточок з причин, що не залежать від товариства (руйнування ліній радіофікації енергопідприємствами під час реконструкції ліній електропередач, на опорах яких вони підвішені, ліквідація підприємств та зміна їх форми власності, відмова абонентів), та через стрімкий розвиток нових технологій та мереж телекомунікацій (телебачення Інтернет тощо). За останні 2,5 роки кількість радіоточок зменшилась у 1,5 рази і склала станом на 01.04.2009 – 3372,0 тис. од.

При цьому мережа проводового радіомовлення практично не змінилася: така сама кількість радіовузлів, протяжність фідерних ліній та ліній проводового мовлення, чисельність обслуговуючого персоналу. Тому неможливо пропорційно зменшенню доходів зменшувати обсяги витрат на обслуговування радіоточок. Інвестиції, які вкладаються в розвиток проводового мовлення, не повертаються, оскільки витрати на експлуатацію радіоточок значно перевищують доходи.

Якщо зменшити тарифи, фінансове становище товариства ще більше погіршиться.

Враховуючи соціально важливе значення для населення послуги абонентної плати за користування основною радіоточкою (за місяць), Антимонопольний комітет України надав рекомендації ВАТ "Укртелеком” розглянути можливість зниження тарифу на зазначену послугу.

На виконання рекомендацій, ВАТ "Укртелеком” листом від 30.01.2009 № 1161-37-1 ВАТ "Укртелеком” повідомив Антимонопольний комітет України, що за результатами розгляду листа з рекомендаціями Комітету, ВАТ "Укртелеком” наказом від 28.01.2009 № 23 "Про внесення змін до тарифів, затверджених наказом ВАТ "Укртелеком” від 23.09.2008 № 348” встановлено новий рівень тарифу за користування радіоточкою.

В період з 1 лютого 2009 року до 1 червня 2009 року тариф за користування основною радіоточкою без ПДВ на місяць було встановлено ВАТ "Укртелеком” у розмірі 2 грн 50 коп для населення.

При цьому покриття збитків за надання послуг проводового мовлення ВАТ "Укртелеком” планувалося за рахунок створення в Україні Фонду універсальних телекомунікаційних послуг.

Проект змін до законодавства про телекомунікації, який передбачав утворення такого Фонду не був прийнятий Верховною Радою України.

За таких умов, висунення Антимонопольним комітетом України повторних вимог щодо зниження тарифів ВАТ "Укртелеком” на послугу абонентної плати за користування основною радіоточкою (за місяць), не буде містити економічно – правового обґрунтування, і може бути оскаржено ВАТ "Укртелеком” в судовому порядку.

Антимонопольний комітет України звернувся до Прем’єр-міністра України з пропозицією, провести нараду із зацікавленими органами влади за участю ВАТ "Укртелеком”, з метою відпрацювання механізму захисту прав споживачів на отримання інформативних послуг і створення системи оповіщення населення в разі виникнення умов надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану.


  

Київстар
MKO info® - Рукоділля
Нерухомість
Ліцензійне ПЗ


Реклама
Купити посилання
© 2020 «MKO info»® Всі права захищені