| RSS
Раздел
Вопросы и ответы [3]
Международные новости [10]
Деятельность [32]
Исследования и рекомендации [7]
Обжалование государственных закупок [9]
Связь и транспорт [19]
Новости регионов [4]
Выводы в делах [21]

Новости » Защита конкуренции » Связь и транспорт

КИЇВСЬКУ МІСЬКУ ВЛАДУ ЗОБОВ'ЯЗАНО НАВЕСТИ КОНКУРЕНЦІЙНИЙ ПРАВОПОРЯДОК У СФЕРІ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
 

18.03.2010

Антимонопольний комітет України зобов’язав Київську міську раду забезпечити виключно конкурсний відбір Головним управлінням транспорту КМДА перевізників пасажирів у режимі маршрутного таксі. Про вжиті заходи з цього приводу Комітет повинен отримати офіційну відповідь за місяць.

Крім того, Головне управління транспорту КМДА, на вимогу Комітету, має впродовж місяця зініціювати внесення змін до укладених із перевізниками договорів про організацію перевезення пасажирів, передбачивши тарифи на проїзд та порядок їхньої зміни.

За наявною в Комітеті інформацією, ще у 2008 – 2009 роках у перевізників закінчилися терміни дії договорів на здійснення діяльності на майже 100 із 263 автобусних маршрутів загального користування у режимі маршрутного таксі в місті Києві. Ці маршрути повинні бути виставлені на конкурс.

Як встановив Комітет за результатами дослідження ринку міських пасажирських перевезень автобусними маршрутами загального користування, у цій сфері існує ціла низка проблем, які потребують негайного вирішення і врегулювання.

За висновками Комітету, таке становище зокрема виникло через те, що Київська міська рада не забезпечила належний контроль за діяльністю Головного управління транспорту КМДА щодо проведення конкурсного відбору перевізників. Разом з тим, це призвело до того, що подекуди перевізники недотримуються істотних умов перевезення, порушують законодавство, безпідставно підвищуючи вартість проїзду.

Присутні на засіданні Комітету повноважні представники Київської міської влади визнали допущення неправомірних дій та зобов’язалися виправити ситуацію найближчим часом. «Дійсно Головним управлінням транспорту близько півтора року не проводилися конкурси по перевізникам. Тому ми повністю згодні з вимогами Антимонопольного комітету і виконаємо їх», – зазначив начальник Головного управління транспорту КМДА Олексій Бархатов.

Начальник юридичного відділу Комерційної служби перевезень КМДА Олександра Біла також підтвердила, що на багатьох маршрутах перевізники працюють без договорів через відсутність необхідних конкурсів: «Укладалися договори, в яких не було визначено тарифу, однак у цих договорах додатково зазначалося про те, що якщо перевізник буде змінювати тариф, то така зміна повинна бути погоджена із замовником послуг, тобто із Головним управлянням транспорту. Але ситуація на сьогоднішній день вирішується».

Рішення Комітету з цього приводу підтримав від імені міської організації роботодавців-перевізників «Столиця» її голова Валерій Липецький.

«Антимонопольний комітет України надає виключне значення одному із соціально важливих ринків держави – ринку транспортних перевезень пасажирів. Далеко не все добре у цій царині, і треба, щоб рішення Комітету лягло в площину безумовного виконання. Тоді і у питаннях забезпечення обґрунтованого тарифоутворення, за контроль над яким повністю відповідає місцева влада, буде порядок», – підкреслив зі свого боку в.о. Голови Комітету Олександр Мельниченко.

Олександр Мельниченко також повідомив, що про ситуацію, яка склалася на ринку міських пасажирських перевезень автобусними маршрутами загального користування у місті Києві, негайно буде поінформовано Президента та Прем’єр-міністра України.

Крім того, Київському міському відділенню Комітету доручено забезпечити контроль за виконанням Київською міською владою прийнятого рішення, а також – перевірити законність входження на ринок пасажирських перевезень перевізників поза конкурсом. «Очевидно, що тут є елементи певних домовленостей, що виходять за межі здорової конкуренції. Тому, у разі виявлення порушень, ці питання мають бути винесені на засідання Комітету в найкоротший термін», – резюмував Олександр Мельниченко, повідомивши, що відповідне доручення буде надано всім територіальним відділенням Комітету.


  

Київстар
MKO info® - Рукоділля
Нерухомість
Ліцензійне ПЗ


Реклама
Купити посилання
© 2020 «MKO info»® Всі права захищені