| RSS
Раздел
Вопросы и ответы [3]
Международные новости [10]
Деятельность [32]
Исследования и рекомендации [7]
Обжалование государственных закупок [9]
Связь и транспорт [19]
Новости регионов [4]
Выводы в делах [21]

Новости » Защита конкуренции » Обжалование государственных закупок

АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПОСИЛЮЄ КОНТРОЛЬ У СФЕРІ ДЕРЖЗАКУПІВЕЛЬ
 

15.02.2010

Антимонопольний комітет України визначив розслідування антиконкурентних змов в сфері державних закупівель пріоритетним напрямком роботи у 2010 році. Таке рішення Комітет прийняв сьогодні за результатами розширеного засідання з цього приводу.

Як повідомив в.о. Голови Комітету, пріоритетними напрямками розслідувань змов під час держзакупівель будуть сфери соціально важливих товарів і послуг. Насамперед, фармацевтика, продукти харчування, охорона здоров’я, освіта тощо. «У 2009 році органи Антимонопольного комітету розслідували 90 змов в сфері державних закупівель та наклали штрафів на суму майже 4 млн грн – це лише початок шляху, на якому необхідно створити державно-правовий кулак, поєднавши правозастосовчі функції Комітету із Службою безпеки України та іншими правоохоронними органами. Метою послідовної і рішучої боротьби з цими правопорушеннями є не лише відвернення непоправних збитків українській економіці, а й утвердження принципів невідворотності покарання. Комітет прагне того, щоб у цій сфері кожна гривня акумульована у державному бюджеті зусиллями усього українського народу і спрямована в економіку, працювала на добробут української родини, а не на кишені окремих ділків. Боротьба з цим злом – змовами на тендерах, буде ефективною лише тоді, коли в суспільстві ми зуміємо створити обстановку нетерпимості до цього явища», – наголосив Олександр Мельниченко.

Олександр Мельниченко зазначив, що спотворення результатів тендерів через змови призводить до значних втрат державних коштів, відтак потрібно посилити слідчі повноваження Комітету, удосконалити їх організаційне, фінансове та ресурсне забезпечення. «У сфері державних закупівель обертаються мільярдні кошти, які треба захищати, тому питання підвищення ефективності розслідувань Комітету, наділення його механізмами не лише припинення, а й запобігання таким порушенням, є надзвичайно важливим, – зауважив в.о. Голови Комітету. – Право співробітників конкурентних відомств бути присутніми під час розкриття тендерних пропозицій, а також право оскаржувати процедуру закупівлі до того, як розпочнеться виконання укладених договорів, у разі виявлення очевидних ознак спотворення торгів, є загальноприйнятими нормами законодавства ЄС. Так має бути і в Україні».

Крім того, сказав Олександр Мельниченко, Комітет вважає за необхідне запровадити кримінальну відповідальність для конкретних осіб – керівників і менеджерів компаній, які приймають рішення змовитися. Це має стати дієвим запобіжним заходом. Верховна Рада України підтримала відповідний законопроект у першому читанні, і Комітет сподівається, що цей закон скоро буде прийнято у цілому. Закон дозволить також посилити співпрацю Комітету із Службою безпеки України та іншими правоохоронними органами, які здійснюватимуть оперативно-розшукову діяльність щодо порушників у тендерах.


Президент Українського Союзу промисловців та підприємців, народний депутат Анатолій Кінах упевнений, що діяльність Комітету має велике значення в процесі інтеграції України до ЄС: «У сфері держзакупівель безпрецедентний рівень корупції і зловживань, а діяльність Антимонопольного комітету напряму пов’язана із захистом конкуренції, що є дуже актуальним для України. Діяльність Комітету тісно пов’язана із інвестиційним кліматом країни. Тому, я впевнений, під час розгляду бюджету на 2010 рік треба забезпечити фінансову і кадрову підтримку Комітету, що дозволить пришвидшити інтеграцію України до ЄС».

За словами Першого заступника Голови Комітету з питань економічної політики Верховної Ради Сергія Осики, Антимонопольний комітет у 2009 році значно активізував роботу в сфері держзакупівель, не зважаючи на складі умови, в яких довелося працювати. «Відомо, що щороку в Україні за участю десятків тисяч суб’єктів відбувається 50-60 тисяч процедур закупівель на суму 150-160 млрд грн., і це обумовлює необхідність посилення ресурсу Комітету. Проте треба одночасно підвищувати якість таких розслідувань, ввести глибоку товарну спеціалізацію, запровадити кримінальну відповідальність за антиконкурентні змови. Треба посилювати відповідальність за ці речі, тому що змови – це не просто правопорушення, це злочин. Тож завжди є винні, оскільки це роблять свідомо, і наслідком цього є збитки, а збитки – це гроші громадян. Тому тут має бути не тільки жорстка процедура розслідування, жорстка відповідальність юридичних осіб, але й карна відповідальність посадових осіб, які до цього причетні», – підкреслив народний депутат України.

«Можу лише привітати Антимонопольний комітет з тією наступальною позицією, яку відомство обрало щодо державних закупівель. Комітет охопив соціально важливі сфери, і є віддача від цього, яка йде на користь суспільства. Нам це подобається, і ми будемо допомагати Комітету», – сказав зі свого боку Голова Федерації роботодавців України, народний депутат Юрій Бойко.

Головний контролер – директор департаменту з питань правового забезпечення Рахункової палати України В’ячеслав Пилипинеко вважає, що Антимонопольному комітету необхідно надати право зупиняти торги у разі виявлення ознак змови, щоб можна було запобігати таким порушенням та повертати державні кошти. «Дійсно, взаємодія Рахункової палати з Антимонопольним комітетом останніми роками стала кращою. Щоб показати діяльність Комітету в сфері державних закупівель в минулому році, ми присвятили цілий розділ у своєму огляді. Я дуже задоволений тим, що ситуація змінилася на краще, ведуться конкретні розслідування за конкретними справами. Тож, на мою думку, треба посилювати взаємодію між Комітетом та Рахунковою палатою у цьому напрямку», – резюмував представник Рахункової палати.


  

Київстар
MKO info® - Рукоділля
Нерухомість
Ліцензійне ПЗ


Реклама
Купити посилання
© 2020 «MKO info»® Всі права захищені