| RSS
Раздел
Вопросы и ответы [3]
Международные новости [10]
Деятельность [32]
Исследования и рекомендации [7]
Обжалование государственных закупок [9]
Связь и транспорт [19]
Новости регионов [4]
Выводы в делах [21]

Новости » Защита конкуренции » Новости регионов

ВІСТІ З РЕГІОНІВ
 

15.03.2010

                                                  Антиконкурентні узгоджені дії:

· Вінницьке обласне відділення Комітету порушило справу щодо ПАТ «Концерн Галнафтогаз» та ПП фірми «Олко» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій. Як з’ясувало Відділення, підприємства одночасно й до однакового рівня підвищили роздрібні ціни на скраплений газ, який реалізується в якості моторного пального. Розслідування у справі триває.

· Запорізьке обласне відділення Комітету порушило справу щодо ТОВ ВКЦ «КРоК» та СПП «Безпека Комплекс» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій. Як з’ясувало Відділення, підприємства створили сумісні групи реагування, які виїжджають на об’єкт охорони за сигналом тривоги. Оскільки такі узгоджені дії можуть призвести до обмеження конкуренції на ринку охоронних послуг та порушення прав споживачів, Відділення проводить розслідування.

· Івано-Франківське обласне відділення Комітету оштрафувало ПАТ «Концерн Галнафтогаз» та ПП «Калан» загалом на 16 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії. Як показало розслідування, підприємства у жовтні 2009 року одночасно встановили на однаковому рівні роздрібні ціни на скраплений газ, який реалізується в якості моторного пального в межах області, без виправданих на те причин. Такі узгоджені дії призвели до усунення конкуренції між підприємствами та порушення прав споживачів.

· Івано-Франківське обласне відділення Комітету порушило справу щодо ПАТ «Концерн Галнафтогаз» ІФФ, ПІІ «Лукойл-Україна» і ТОВ «КОНТИНЕНТ НАФТО ТРЕЙД» ІФФ за ознаками антиконкурентних узгоджених дій. Як з’ясувало Відділення, з січня цього року підприємства встановили однакові роздрібні ціни на світлі нафтопродукти та дизельне пальне, що може спотворити чесну конкуренцію та порушити права споживачів. Розслідування у справі триває.

· Київське міське відділення Комітету оштрафувало ТОВ «СВС – Систем», ТОВ «Ін вест – Груп» та ЗАТ «Торнадо» загалом на 45,9 тис. грн за ознаками антиконкурентних узгоджених дій, що призвели до спотворення результатів торгів. Як встановило Відділення, підприємства узгодили тендерні пропозиції під час проведення Управлінням освіти Подільської районної у місті Києві державної адміністрації торгів із закупівлі послуг у сфері громадського порядку (охорона шкіл). Такі дії усунули конкуренцію під час тендеру, призвели до негативних наслідків для споживачів та перевищення державних витрат.

· Київське міське відділення Комітету рекомендувало 30 приватним перевізникам міста Києва утриматися від необґрунтованого підвищення тарифів на перевезення пасажирів за міськими автобусними маршрутами загального користування в режимі маршрутного таксі.

· Київське обласне відділення Комітету оштрафувало ПІІ «Лукойл-Україна», ТОВ «Альянс Холдинг» і ТОВ «Кершер» загалом на 58 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії. Як встановило Відділення, підприємства безпідставно у період з жовтня до грудня 2008 року одночасно й до однакового рівня підвищили ціни на бензини А-76 (80), А-92, А-95. Це призвело до застосування завищених цін на пальне і негативних наслідків для споживачів.

· Київське обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ «Продтовари-Т» та СТ «Таращанський торговий дім» загалом на 20 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів. Як встановило Відділення, підприємства узгодили тендерні пропозиції під час проведення Міністерством праці та соціальної політики України торгів із закупівлі послуг з організації харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у закладів освіти Таращанського району області. Відповідачі визнали порушення та зобов’язалися сплатити штраф до державного бюджету.

                                        Зловживання монопольним становищем:

· Вінницьке обласне відділення Комітету оштрафувало ВАТ «АК Вінницяобленерго» на 5 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як встановило Відділення, підприємство безпідставно припинило постачання електричної енергії споживачу. У ході розгляду справи підприємство усунуло порушення та зобов’язалося сплатити штраф до державного бюджету.

· Вінницьке обласне відділення Комітету порушило справу щодо ВАТ «Вінницягаз» за ознаками зловживанням монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство нараховувало плату за послуги з газопостачання за загальними нормами споживання, незважаючи на наявність лічильника у споживача. Розслідування у справі триває.

· Вінницьке обласне відділення Комітету порушило справу щодо ТОВ «Мет-Ко» за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство з січня цього року підвищило роздрібні ціни на стиснений газ, який реалізується в якості моторного пального в місті Іллінці. Встановлені цим підприємством ціни перевищували рівень цін на інших регіональних ринках стисненого газу області. Відділенням проводиться розслідування.

· Житомирське обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ ТРК «Телеінформаційні технології» на 12 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як показало розслідування, підприємство встановило економічно необґрунтовану плату за послугу з користування споживачами «Базовим пакетом» кабельного телебачення. Підприємство визнало порушення, зобов’язалося знизити тарифи до економічно обґрунтованого рівня та сплатити штраф до державного бюджету.

· Житомирське обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ «Житомирський міський інформаційний центр – Телемережа» на 12 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як показало розслідування, підприємство встановило економічно необґрунтовану плату за послугу з користування «Базовим пакетом» кабельного телебачення. Підприємство визнало порушення, зобов’язалося знизити тарифи до економічно обґрунтованого рівня та сплатити штраф до державного бюджету.

· Житомирське обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ «Любарська енергетична компанія» на 7 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як показало розслідування, підприємство у період з липня до серпня 2009 року застосовувало економічно необґрунтовані роздрібні ціни на скраплений газ, який реалізується в якості моторного пального.

· Запорізьке обласне відділення Комітету порушило справу щодо ТОВ «Мокрянський кам’яний кар’єр № 3» за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство встановило необґрунтовані відпускні ціни на щебінь. Відділення проводить розслідування.

· Запорізьке обласне відділення Комітету порушило справу щодо ТОВ «Алекс і К» за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство на власних АГНКС в межах міста Бердянськ встановило необґрунтовані роздрібні ціни на стиснений природний газ, який реалізується в якості моторного пального. Розслідування у справі триває.

· Івано-Франківське обласне відділення Комітету порушило справу за ознаками зловживання монопольним становищем з боку Івано-Франківського спеціалізованого комбінату комунально-побутового обслуговування. Як з’ясувало Відділення, спецкомбінат включив до тарифів на окремі ритуальні послуги завищені розміри адміністративних витрат і рентабельності. Розслідування у справі триває.

· Київське міське відділення Комітету оштрафувало ТОВ «Край» і ТОВ «Квіза-Трейд» загалом на 10 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як показало розслідування, підприємства завищували ціни на часник у період пандемії грипу.

· Київське міське відділення Комітету розпочало розгляд справи щодо ТОВ «ЕКО» за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство завищувало ціни на часник у період пандемії грипу. Розслідування триває.

· Київське обласне відділення Комітету порушило справу щодо ВАТ «Київоблгаз» за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство вчиняло неправомірні дії на ринку роздрібної торгівлі скрапленим газом, який реалізується в якості моторного пального у місті Іванків. Відділення проводить розслідування.

· Київське обласне відділення Комітету порушило справу щодо КП КОР «Бровариводоканал» за ознаками зловживання монопольним становищем на ринку надання послуг з видачі технічних умов на приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення. Розслідування у справі триває.

· Київське обласне відділення Комітету порушило справу щодо КП БМР «Броваритеплоенергомережа» за ознаками зловживання монопольним становищем на ринку надання послуг з видачі технічних умов на приєднання до теплових мереж. Відділення проводить розслідування.

· Кримське відділення Комітету оштрафувало республіканське підприємство «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Алушти» на 17 тис. грн за зловживанням монопольним становищем. Як встановило Відділення, підприємство безпідставно припинило постачання води пансіонату «Блакитна хвиля».


                                                    Недобросовісна конкуренція:

· Запорізьке обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ КБ «Фінансова ініціатива», в особі Запорізького відділення № 2, на 7 тис. грн за недобросовісну конкуренцію у вигляді поширення оманливої інформації. Як встановило Відділення, підприємство на фасаді власного банку розмістило інформацію: «Прийом комунальних платежів за найнижчими тарифами у Запорізькому регіоні», що не відповідало дійсності. У ході розгляду справи підприємство усунуло порушення.

· Запорізьке обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ «Фармація Запоріжжя» на 7 тис. грн за недобросовісну конкуренцію у вигляді поширення оманливої інформації. Як встановило Відділення, підприємство на вивісках та фасаді комунальної установи «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» розмістило інформацію щодо найнижчих цін на лікарські засоби, хоча це не відповідало дійсності. У ході розгляду справи підприємство усунуло порушення.

· Запорізьке обласне відділення Комітету порушило справу щодо ВАТ «Племзавод «Степовий» за ознаками недобросовісної конкуренції у вигляді поширення оманливої інформації. Як з’ясувало Відділення, підприємство на фірмовій упаковці фасованої сметани не зазначило інформацію про те, що до складу продукту входить крохмаль модифікований. Оскільки така інформація може ввести споживачів в оману, Відділення проводить розслідування.


                                   Антиконкурентні дії органів влади і управління:

· Запорізьке обласне відділення Комітету порушило справу за ознаками антиконкурентних дій з боку СКП «Запорізька ритуальна служба». Як з’ясувало Відділення, служба встановлювала різні терміни дії договорів щодо надання ритуальних послуг, включила неправомірні умови щодо одностороннього розірвання договорів з ритуальною службою. Крім того, служба зобов’язувала суб’єктів господарювання, що здійснюють виготовлення та установку намогильних споруд, укладати договори, що не передбачено чинним законодавством і може призвести до негативних наслідків для споживачів. Розслідування у справі триває.

· Івано-Франківське обласне відділення Комітету припинило антиконкурентні дії з боку виконкому Отинійської селищної ради. Як встановило Відділення, виконком завищив тарифи на послуги з теплопостачання, чим створив умови для зловживання монопольним становищем суб’єктом природної монополії – Отинійським комбінатом комунальних підприємств, яке обслуговує споживачів. На вимогу Відділення, виконком привів свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

· Івано-Франківське обласне відділення Комітету порушило справу за ознаками антиконкурентних дій з боку Івано-Франківської міської ради. Як з’ясувало Відділення, міськрада не встановила тарифи на окремі ритуальні послуги, чим створила умови для зловживання монопольним становищем з боку Івано-Франківського спеціалізованого комбінату комунально-побутового обслуговування. Оскільки такі дії можуть призвести до негативних наслідків для споживачів, Відділення проводить розслідування.

· Київське міське відділення Комітету рекомендувало Головному управлінню транспорту Київської міської державної адміністрації вжити дієвих заходів щодо недопущення економічно необґрунтованого підвищення тарифів на міських автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі з обслуговування пасажирів.

· Кримське відділення Комітету припинило антиконкурентні дії з боку Орджонікідзевської селищної ради. Як встановило Відділення, селищна рада затвердила неправомірне положення про пайову участь замовника будівництва у створені і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури. Такими діями селищна рада завищила граничний розмір коштів замовників, які залучаються для розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури населених пунктів. Крім того, селищна рада не стягувала зазначені кошти із забудовників, які здійснювали будівництво на конкурсній основані. У ході розгляду справи селищна рада привела свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.

· Кримське відділення Комітету порушило справу щодо Алупкінської міської ради за ознаками антиконкурентних дій. Як з’ясувало Відділення, міськрада надала переваги окремим суб’єктам господарювання, що може призвести до суттєвого обмеження конкуренції. Відділення проводить розслідування.

· Кримське відділення Комітету порушило справу щодо Алупкінської міської ради за ознаками антиконкурентних дій. Як з’ясувало Відділення, міська рада зобов’язала суб’єктів господарювання, що працюють на території міста, сплачувати збір за повторне звернення на отримання дозволу. Відділення проводить розслідування.

· Кримське відділення Комітету порушило справу щодо Алупкінської міської ради за ознаками антиконкурентних дій. Як з’ясувало Відділення, міська рада затвердила неправомірне положення про додатковий збір документів від суб’єктів господарювання, що мають намір здійснювати діяльність на території міста. Оскільки такі дії міськради можуть призвести до негативних наслідків для конкуренції, підприємців та споживачів, Відділення проводить розслідування.


                           «Інформаційні» порушення конкуренційного законодавства:

· Вінницьке обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ «Козятинське ХПП» на 8 тис. грн за неподання інформації у встановлений законодавством термін.

· Вінницьке обласне відділення Комітету оштрафувало ПАТ «Концерн Хлібпром» на 7 тис. грн за неподання інформації у встановлений законодавством термін.

· Вінницьке обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ «Каролінський елеватор» на 4 тис. грн за неподання інформації у встановлений законодавством термін.

· Житомирське обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ фірма «БРУК» на 4 тис. грн за неподання інформації у встановлений законодавством термін.

· Київське міське відділення Комітету оштрафувало ТОВ «М. Контракт» на 17 тис. грн за неподання інформації у встановлений законодавством термін.

· Київське обласне відділення Комітету оштрафувало ПП «Зодчий Київ» на 17 тис. грн за неподання інформації у встановлений законодавством термін.

· Київське обласне відділення Комітету оштрафувало ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина» на 7 тис. грн за подання інформації в неповному обсязі у встановлений законодавством термін.

· Київське обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ «Агропромбудіндустрія» на 1 тис. грн за неподання інформації у встановлений законодавством термін.

Источник: www.amc.gov.ua


  

Київстар
MKO info® - Рукоділля
Нерухомість
Ліцензійне ПЗ


Реклама
Купити посилання
© 2020 «MKO info»® Всі права захищені