| RSS
Раздел
Вопросы и ответы [3]
Международные новости [10]
Деятельность [32]
Исследования и рекомендации [7]
Обжалование государственных закупок [9]
Связь и транспорт [19]
Новости регионов [4]
Выводы в делах [21]

Новости » Защита конкуренции » Новости регионов

ВІСТІ З РЕГІОНІВ
 
Антиконкурентні узгоджені дії:

· Чернівецьке обласне відділення Комітету оштрафовано ТОВ «Агрошляхбуд» та ЗАТ «Агрошляхбуд» загалом на 17 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів. Як встановило Відділення, підприємства узгодили тендерні пропозиції під час проведення ДП «Чернівецьке лісове господарство» торгів із закупівлі послуг на виконання робіт щодо будівництва лісової дороги довжиною 3,4 км. Такі дії призвели до негативних економічних наслідків, зокрема неефективного використання бюджетних коштів Підприємства визнали порушення та зобов’язалися сплатити штраф до державного бюджету.

· Кіровоградське обласне відділення Комітету оштрафувало ПП Юженко В.М., ПП Тиж Л.Д. та ПП Григоренко Л.Г. загалом на 15 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів. Як встановило Відділення, підприємці узгодили тендерні пропозиції під час проведення Кіровоградською обласною лікарнею торгів із закупівлі продуктів харчування. Такі дії призвели до негативних наслідків для споживачів та перевищення державних витрат. Підприємці визнали порушення та сплатили штраф до державного бюджету.

· Кіровоградське обласне відділення Комітету порушило справу щодо ТОВ «Ізотопні технології», ТОВ «Укрізотопсервіс» та УДВП «Ізотоп» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій, що могли призвести до спотворення результатів торгів. Як з’ясувало Відділення, підприємства узгодили свої дії до проведення Кіровоградською обласною лікарнею тендеру із закупівлі радіоактивних елементів, радіоактивних ізотопів та їх сполук. Оскільки це може негативно позначитися на конкуренції та призвести до неефективного використання державних коштів, Відділення проводить розслідування.

· Тернопільське обласне відділення Комітету порушило справу щодо ТзОВ Медична фірма «Авіцена», ТзОВ НВП «Сангва» та ТзОВ «Медмаркет» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій, що могли призвести до спотворення результатів торгів. Як з’ясувало Відділення, підприємства узгодили свої дії до проведення Збаразькою районною центральною комунальною лікарнею тендеру із закупівлі медичної апаратури. Оскільки це може призвести до негативних економічних наслідків та перевищення державних витрат, Відділення проводить розслідування.


Зловживання монопольним становищем:

· Кіровоградське обласне відділення Комітету оштрафувало КП «Теплоенергетик» на 10 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як встановило Відділення, підприємство безпідставно не нарахувало плату за опалення місць загального користування тим мешканцям, які влаштували у своїх квартирах індивідуальні системи опалення. Як наслідок, такі дії призвели до завищення плати за опалення для тих споживачів, які розраховуються за показниками загального будинкового лічильника теплової енергії.

· Тернопільське обласне відділення Комітету оштрафувало ФОП Чижа Б.Б. на 7 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як встановило Відділення, підприємець встановив завищену плату за послугу з перевірки технічного стану автомобілів, що утискає права власників транспортних засобів. Підприємець визнав порушення, у ході розгляду справи знизив ціну до економічно обґрунтованого рівня та зобов’язався сплатити штраф до державного бюджету.

· Кіровоградське обласне відділення Комітету оштрафувало КП «Ганнівське ЖКП» на 4 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як показало розслідування, підприємство встановило економічно необґрунтовані тарифи на послуги з централізованого водопостачання. Такі дії призвели до негативних наслідків для споживачів. Підприємство визнало порушення та зобов’язалося сплатити штраф до державного бюджету.

· Харківське обласне відділення Комітету припинило дії з ознаками зловживання монопольним становищем з боку КП «ЖИЛКОМСЕРВІС». Як встановило Відділення, підприємство пропонувало споживачам укладати неправомірні договори на послуги з утримання нежитлових приміщень, що використовуються в якості місць для паркування автомобілів. Крім того, підприємство завищило вартість цих послуг, що призвело до негативних наслідків для споживачів. На вимогу Відділення, підприємство зменшило вартість послуг та привело свою діяльність у відповідність до вимог конкуренційного законодавства.

· Харківське обласне відділення Комітету зобов’язало Малинівське виробниче управління житлово-комунального господарства припинити дії з ознаками зловживання монопольним становищем. Як встановило Відділення, управління розробило та застосувало економічно необґрунтований тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що призвело до ущемлення інтересів споживачів. На вимогу Відділення, підприємство повинно привести свої діяльність у відповідність до вимог конкуренційного законодавства.

· Волинське обласне відділення Комітету порушило справу щодо ТзОВ «ТД Континіум-Галичина» за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство підвищило роздрібні ціни на скраплений газ, який реалізується в якості моторного пального в межах смт. Ратне та смт. Любешів. Встановлені цим підприємством ціни перевищували рівень цін на інших регіональних ринках скрапленого газу області, що відповідно має негативні наслідки для споживачів. На вимогу Відділення, підприємство розпочало процес зниження цін до економічно обґрунтованого рівня. Розслідування у справі триває.

· Волинське обласне відділення Комітету порушило справу щодо Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Волинській області. Як з’ясувало Відділення, управління завищило тарифи на послуги з постійного та обов’язкового обслуговування аварійно-рятувальними службами об’єктів та окремих територій, що може призвести до негативних наслідків для жителів області. Розслідування у справі триває.

· Севастопольське міське відділення Комітету порушило справу щодо ТОВ«СГС ПЛЮС» за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство без об’єктивно виправданих на те причин не проводило повірку засобів обліку гарячої води. Оскільки це може призвести до негативних наслідків споживачів, Відділення проводить розслідування.

· Тернопільське обласне відділення Комітету порушило справу щодо ПП Луца В.Й. за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємець встановив завищену плату за послугу з перевірки технічного стану автомобілів, що утискає права власників транспортних засобів. Розслідування у справі триває.

· Тернопільське обласне відділення Комітету порушило справу щодо Державної інспекції з карантину рослин за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, інспекція під час надання фітосанітарного сертифікату нав’язувала замовникам додаткові платні послуги, що може призвести до негативних наслідків для споживачів. Розслідування у справі триває.

· Тернопільське обласне відділення Комітету порушило справу щодо МП «Сяйво» за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство завищило роздрібні ціни на бензин марки А-95. Оскільки це може призвести до негативних наслідків для споживачів, Відділення проводить розслідування.

· Тернопільське обласне відділення Комітету порушило справу щодо ПП «Стрілець» за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство без об’єктивно виправданих на те причин підвищило роздрібні ціни на стиснений газ, який реалізується в якості моторного пального в межах села Плебанівка Теребовлянського району області. Оскільки це може призвести до негативних наслідків для споживачів, Відділення проводить розслідування.

· Тернопільське обласне відділення Комітету порушило справу щодо ТОВ «Фактор Нафтогаз» за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство до необґрунтованого рівня підвищило роздрібні ціни на стиснений газ, який реалізується в якості моторного пального в межах міста Бережани. Оскільки це може призвести до негативних наслідків для споживачів, Відділення проводить розслідування.

· Тернопільське обласне відділення Комітету порушило справу за ознаками зловживання монопольним становищем з боку КП «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради. Як з’ясувало Відділення, підприємство завищило вартість послуги з паркування транспортних засобів у межах міста, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів. Розслідування у справі триває.

· Харківське обласне відділення Комітету порушило справу щодо ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» за ознаками зловживання монопольним становищем. Як з’ясувало Відділення, підприємство, починаючи з січня цього року, підвищило без об’єктивно виправданих на те причин роздрібні ціни на стиснений природний газ, який використовується в якості моторного пального. Оскільки це може призвести до негативних наслідків для споживачів, Відділення проводить розслідування.


Недобросовісна конкуренція:

· Тернопільське обласне відділення Комітету оштрафувало ПП «Велика Перспектива» на 2,5 тис. грн за недобросовісну конкуренцію у вигляді поширення оманливої реклами. Як встановило Відділення, підприємство розповсюдило оманливу рекламу про наявність ексклюзивного права на розміщення реклами в ліфтах міста Тернополя, хоча це не відповідало дійсності та вводило замовників в оману. Підприємство визнало порушення та зобов’язалося сплатити штраф до державного бюджету.

· Севастопольське міське відділення Комітету порушило справу щодо ПП «Липс» за ознаками недобросовісної конкуренції. Як з’ясувало Відділення, підприємство з порушенням вимог чинного законодавства наносило національний знак відповідності на власну продукцію. Оскільки така інформація може ввести споживачів в оману, Відділення проводить розслідування.


Антиконкурентні дії органів влади і управління:

· Волинське обласне відділення Комітету зобов’язало виконавчий комітет Луцької міської ради припинити антиконкурентні дії. Як встановило Відділення, виконком без проведення громадських слухань у жовтні 2009 року затвердив економічно необґрунтовані тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, чим створив умови для зловживання монопольним становищем житлово-експлуатаційним підприємствам міста. Такі дії призвели до негативних наслідків для споживачів. На вимогу Відділення, виконком повинен провести громадські слухання та здійснити розрахунок тарифів відповідно до вимог конкуренційного законодавства.

· Волинське обласне відділення Комітету припинило антиконкурентні дії з боку Камінь-Каширської міської ради. Як встановило Відділення, міськрада внаслідок бездіяльності не створила ритуальну службу, чим обмежила права надавачів відповідних послуг та громадян, які їх замовляють. На вимогу Відділення, міськрада прийняла рішення про створення ритуальної служби.

· Волинське обласне відділення Комітету припинило антиконкурентні дії з боку Новоовлинської міської ради. Як встановило Відділення, міськрада внаслідок бездіяльності не створила ритуальну службу, чим обмежила права надавачів відповідних послуг та громадян, які їх замовляють. На вимогу Відділення, міськрада прийняла рішення про створення ритуальної служби.

· Тернопільське обласне відділення Комітету порушило справу за ознаками антиконкурентних дій з боку виконавчого комітету Тернопільської міської ради. Як з’ясувало Відділення, виконком затвердив економічно-необгрунтовані тарифи на паркування транспортних засобів в межах міста, чим створив умови для вчинення порушення конкуренційного законодавства з боку КП «Міськавтотранс». Оскільки це може призвести до ущемлення прав споживачів, Відділення проводить розслідування.

· Харківське обласне відділення Комітету порушило справу за ознаками антиконкурентних дій з боку виконавчого комітету Малинівської селищної ради. Як з’ясувало Відділення, виконком затвердив економічно необґрунтовані тарифи на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Такими діями виконком створив умови для порушення конкуренційного законодавства з боку Малинівського виробничого управління житлово-комунального господарства, що ущемлює права споживачів. Розслідування у справі триває.


«Інформаційні» порушення конкуренційного законодавства:

· Кіровоградське обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ «Українська аграрно-хімічна компанія» на 16 тис. грн за неподання інформації у встановлений законодавством термін.

· Тернопільське обласне відділення Комітету оштрафувало ВАТ «Чортківський цукровий завод» на 10 тис. грн за неподання інформації у встановлений законодавством термін.

Тернопільське обласне відділення Комітету оштрафувало ТОВ «Цукровий завод Борщів» на 5 тис. грн за неподання інформації у встановлений законодавством термін.


  

Київстар
MKO info® - Рукоділля
Нерухомість
Ліцензійне ПЗ


Реклама
Купити посилання
© 2020 «MKO info»® Всі права захищені