| RSS
Раздел
Вопросы и ответы [3]
Международные новости [10]
Деятельность [32]
Исследования и рекомендации [7]
Обжалование государственных закупок [9]
Связь и транспорт [19]
Новости регионов [4]
Выводы в делах [21]

Новости » Защита конкуренции » Международные новости

OECD ГІДНО ОЦІНИЛА ДІЇ УКРАЇНИ ЗІ СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ
 

22.02.2010

Концепція реформування системи державної допомоги суб’єктам господарювання в Україні отримала високу оцінку Голови комітету з питань конкуренції Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) Фредеріка ЖЕННІ. Такий висновок було оголошено у ході Глобального форуму OECD в місті Парижі, участь у якому взяла українська делегація на чолі з виконувачем обов’язків Голови Антимонопольного комітету України Олександром МЕЛЬНИЧЕНКОМ.

Зокрема, Голова комітету OECD з питань конкуренції відзначив, що досвід ЄС є показовим у забезпеченні прозорості в системі державної допомоги суб’єктам господарювання, а Україна, зі свого боку, значно просунулася до запровадження аналогічних механізмів. «Не дивлячись на те, що державна допомога та субсидії в умовах кризи є часто виправданими з огляду на прагнення не допустити соціальної напруги через скорочення робочих місць, вона повинна бути прозорою та зрозумілою для усіх гравців як на національному, так і на міжнародному ринку», – зауважив Фредерік Женні.

Як відомо, представлену на розгляд міжнародних експертів українську Концепцію реформування системи державної допомоги Кабінет Міністрів України схвалив 13 січня цього року. Концепція розроблена міжвідомчою робочою групою на чолі з Антимонопольним комітетом за участі широкого кола центральних органів влади. Метою Концепції є, зокрема, підвищення прозорості надання та використання державної допомоги, мінімізація негативного впливу держдопомоги на конкуренцію та міжнародну торгівлю, адаптація українського законодавства в цій сфері до законодавства ЄС.

Як поінформував Олександр Мельниченко, Концепція має вирішити п’ять основних завдань: створення системи моніторингу, реєстру державної допомоги на національному рівні, мапи держдопомоги з метою збалансованого регіонального розвитку, складання щорічних звітів про обсяги та форми державної допомоги згідно із міжнародним стандартами та запровадження дієвого контролю за впливом наданої держдопомоги на конкуренцію.

«Підтримка авторитетним світовим форумом української концепції реформування системи державної допомоги надасть потужного поштовху для розвитку в Україні відповідного законодавства і правозастосування, – наголосив керівник української делегації – в.о. Голови Антимонопольного комітету. – Упевнений, що реалізація цієї Концепції дозволить зробити вирішальний крок до гармонізації українського законодавства із європейським».

У ході Глобального форуму OECD делегації різних країн світу висловлювали аргументи на користь та проти державної підтримки економіки та субсидій, які в умовах світової економічної кризи стали тотальними.

На переконання представників наукових кіл, багато інших держав не приділяють належної уваги регулюванню державної допомоги і часто потрапляють в ситуацію незбалансованості державних фінансів та поглиблення корупційних схем, що, як правило, спричиняють недофінансування освітньої сфери, сфери охорони здоров’я, а також призводять до поглиблення дефіциту держбюджету.


  

Київстар
MKO info® - Рукоділля
Нерухомість
Ліцензійне ПЗ


Реклама
Купити посилання
© 2020 «MKO info»® Всі права захищені