| RSS
Раздел
Вопросы и ответы [3]
Международные новости [10]
Деятельность [32]
Исследования и рекомендации [7]
Обжалование государственных закупок [9]
Связь и транспорт [19]
Новости регионов [4]
Выводы в делах [21]

Новости » Защита конкуренции » Исследования и рекомендации

КИЇВСЬКА МІСЬКА ВЛАДА ПОВИННА УСУНУТИ МОНОПОЛІЗМ У СФЕРІ РИТУАЛЬНИХ ПОСЛУГ
 

17.02.2010

Антимонопольний комітет України зобов’язав Київську міську раду скасувати рішення від 18 червня 2009 року № 630/1686 «Про питання діяльності ритуальної служби м. Києва», котрим створено дискримінаційні умови для підприємств, що надають ритуальні послуги.

За висновками Комітету, міськрада вчинила антиконкурентні дії, прийнявши зазначене рішення. Адже рішенням визначено, що надання ритуальних послуг у місті Києві є виключною компетенцією комунальних підприємств.

Підприємствам інших форм власності дозволено надавати лише окремі послуги і тільки за договорами з ритуальною службою СКП «Спецкомбінат ПКПО». Проте, міськрада встановила мораторій, через який підприємства не можуть переукласти договори із ритуальною службою.

У 2009 році Комітет рекомендував Київській міськраді скасувати рішення, положення якого суперечать конкуренційному законодавству та Закону України «Про поховання та похоронну справу». Однак, незважаючи на отримання Комітетом офіційної відповіді від Київської міської влади, в якій стверджувалося про врахування рекомендацій та підготовку процедури скасування, рішення так і не було скасоване.

«Антимонопольному комітету довелося провести цю справу через усі передбачені законодавством процедури, і тепер Київська міська рада має на найближчому засіданні скасувати антиконкурентне рішення щодо ринку ритуальних послуг. У цьому питанні я розраховую на особисту підтримку з боку Київського міського Голови Леоніда Черновецького. Тому що виконання законних вимог Комітету не лише усуне штучні бар’єри для діяльності ритуальних підприємств, а й забезпечить обґрунтовану вартість послуг, які стосуються, передусім, найбільш незахищених верств населення, на прагненні захисту яких наголошує столична влада», – зазначив з цього приводу в.о. Голови Комітету Олександр Мельниченко.

Олександр Мельниченко також додав, що рішення Комітету не може бути зупинено у разі порушення судом провадження у справі про визнання його недійсним, якщо Київська міська рада вирішить подати позов про оскарження. «Однак, я сподіваюся, що переможе здоровий глузд, і Київський міський Голова, маючи сьогодні більшість у Київраді, забезпечить виконання рішення Антимонопольного комітету», – підкреслив керівник Комітету.


  

Київстар
MKO info® - Рукоділля
Нерухомість
Ліцензійне ПЗ


Реклама
Купити посилання
© 2020 «MKO info»® Всі права захищені