| RSS
Раздел
Вопросы и ответы [3]
Международные новости [10]
Деятельность [32]
Исследования и рекомендации [7]
Обжалование государственных закупок [9]
Связь и транспорт [19]
Новости регионов [4]
Выводы в делах [21]

Новости » Защита конкуренции » Деятельность

АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ ТА МІНПАЛИВЕНЕРГО ВЗЯЛИ РИНКИ НАФТОПРОДУКТІВ ПІД ЖОРСТКИЙ ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ
 

30.03.2010

Антимонопольний комітет України і Міністерство палива та енергетики України домовилися спільно забезпечити сприятливе середовище для розвитку добросовісної конкуренції на ринках паливно-енергетичного комплексу. З цього приводу виконувач обов’язків Голови Комітету Олександр МЕЛЬНИЧЕНКО та уповноважений Міністром палива та енергетики Юрієм БОЙКОМ його Перший заступник Володимир МАКУХА підписали сьогодні офіційну угоду.

Головним завданням двосторонньої угоди є узгодження між відомствами принципів та підходів до регулювання ринків ПЕК та здійснення дієвого контролю за ціновою ситуацією.

Сторони вирішили забезпечувати постійний обмін інформацією з ключових питань, проводити регулярні консультації, спільно розроблювати пропозиції щодо необхідних нормативно-правових актів та гармонізації українських стандартів паливно-мастильних матеріалів з вимогами європейських.

Пріоритетом практичної реалізації угоди стане розвиток підприємництва і добросовісної конкуренції, а також запобігання порушенням конкуренційного законодавства у вигляді змов та монопольних зловживань з боку суб’єктів ринку.

Як наголосив в.о. Голови Комітету, укладення угоди засвідчує єдину скоординовану позицію державних відомств щодо соціально важливих паливно-енергетичних ринків. «Співпраця Антимонопольного комітету та Мінпаливенерго стосуватиметься, передусім, двох головних напрямків. Це наведення правопорядку у політиці ціноутворення в сфері нафтопродуктів у цілому та питання якості бензинів зокрема. Для цього ми домовилися координувати зусилля, наслідком яких має бути прогнозованість і стабільність ринків пального, захист інтересів мільйонів українських споживачів. Пропозиції щодо напрацювання відповідної національної стратегії розвитку цих ринків Комітетом надані Президенту України. Спільно ми забезпечимо в Україні те, що називається ринковою соціально орієнтованою економікою», – наголосив Олександр Мельниченко.

Зі свого боку Володимир Макуха високо оцінив угоду, котра дозволить подолати негативні явища і проблеми, що існують на ринку нафтопродуктів сьогодні. «Для нас є дуже важливим об’єднати зусилля з Антимонопольним комітетом, щоб забезпечити системний контроль за діяльністю гравців ринків бензинів і дизельного палива. Формування прозорих і конкурентних засад на основних ринках енергетичного продукту є одним з головних наших завдань, і суб’єкти ринку повинні бути готовими до виваженої і водночас жорсткої позиції з нашого боку».


  

Київстар
MKO info® - Рукоділля
Нерухомість
Ліцензійне ПЗ


Реклама
Купити посилання
© 2020 «MKO info»® Всі права захищені